Kılıçdaroğlu’ndan KPSS’nin iptal edilmesine flaş yorum

0

ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şaibeli soru skandalı sonrası iptal edildi. Kılıçdaroğlu 34 vatandaşın bombalanarak öldürüldüğü Uludere’ye helalleşmek üzere gitti. Kılıçdaroğlu’na Uludere’de KPSS’nin iptal edilmesi soruldu. Kılıçdaroğlu, “Devlette çok büyük bir çürümenin olduğunu biliyorum. Ben boşuna MEB’in kapısına dayanmadım.” dedi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun Uludere’de KPSS’nin iptal edilmesi ile ilgili yaptığı o açıklamalar:

Devlette çok büyük bir çürümenin olduğunu biliyorum. Ben boşuna MEB’in kapısına dayanmadım. Boşuna oraya gidip de hakkı, hukuku ve adaleti sağlamak için buranında bir şekilde adalet sağlaması gerektiğini söyledim. Sözlüde hakları yenilenler vardı. Sınavlarda hakları yenilenleri de gördük. Çürüyen bir yapı var ve bu çürüyen yapıyı düzeltmek zorundayız. Burda adaleti nasıl sağlıyorsak KPSS’ye girip hakları yenen bütün evlatlarmızın hakkını hukukunu sağlamak zorundayız. Bu ülkeye adaleti getireceğiz. Roboski’den bütün millete söz veriyorum KPSS’ye girip hakkı elinden alınan o gencecik pırıl pırıl evlatlarımızın hakkını, hukukunu koruyacağız.
Biz Türkiye’de adalet içinde yaşamak zorundayız. Adalet bu ülkeye gelirse huzur gelir. Milli Eğitim Bakanlığı, Saray’dan tutun en aşağıya kadar çürüyen bir devlet yapısı var. Liyakat, ahlak yok. Her şey her anlamda bitmiş vaziyette. Ama hepsini düzelteceğiz, söz verdim bir daha söz veriyorum; adalet bu ülkeye ya gelecek ya gelecek.

CEVAP VER

Yorumunuz girin
Lütfen adınızı buraya yazın