Ankara’da sel felaketi! 2 kişi hayatını kaybetti

0

Ankara‘yı sel vurdu. Araçlar yolda kaldı, ev ve iş yerlerini su bastı. Selin vurduğu Akyurt ilçesinde 2 kişi hayatını kaybetti. Bölgede inceleme yapan İçişleri Bakanı Soylu, ABB Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü.
Ankara’nın Akyurt ilçesinde sağanak hayatı olumsuz etkiliyor. İlçede akşam saatlerinde bastıran yağış nedeniyle bazı cadde ve sokaklar sel sularıyla doldu, araçlar yolda kaldı.

Selin vurduğu Akyurt’ta 2 kişi hayatını kaybetti. 21 yaşındaki Muhammet Şahin, iş yerinde elektrik akımına kapılarak, 67 yaşındaki Mustafa Demirel ise selden kaçarken düşerek yaşamını yitirdi. İlçeye elektrik verilemezken, ekipler trafolardaki çalışmalarını sürdürüyor.

AFAD, ASKİ, İHH, UMKE, AKUT, JAK ve itfaiye ekipleri su basan ev ve iş yerleri ile caddeleri, sokakları temizleme çalışmalarına devam ediyor.

SOYLU, YAVAŞ İLE GÖRÜŞTÜ
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ile Akyurt ilçesine gelerek, durumu yerinde inceledi, yetkililerden bilgi aldı. Soylu, bölgedeki incelemelerin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya geldi.

İlçede oluşturulan kriz masasını İsmail Çataklı koordine ediyor, Akyurt Belediye Başkanı Hilal Ayık da sahada bulunan ekipleri yönlendiriyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR: TAHLİYE BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden (ABB) yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Ankara’da bugün beklenen yağışlar nedeniyle Çubuk 1 Barajı ve Karaköy Rekreasyon Alanlarından vatandaşlar tahliye ediliyor” denildi. Ankara’da dolu ile şiddetli yağmurun aynı anda oluşturduğu ‘Mor Poligon’ (dolu ve kuvvetli yağmur yağışının aynı anda başlaması) nedeniyle büyük sel felaketi yaşandı. ABB’den yapılan açıklamada, “Ankara’da bugün beklenen yağışlar nedeniyle ise Çubuk 1 Barajı ve Karaköy Rekreasyon Alanlarından vatandaşlar tahliye ediliyor” ifadelerine yer verildi.

CHP’Lİ YİĞİT YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ
Ankara’nın Altındağ ilçesinde dün yaşanan selde CHP Mamak Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İlkay Yiğit, suya kapılarak yaşamını yitirmiş, bir kişi de Tatlar Deresi’nin taşması sonucu kaybolmuştu. Bugün de Akyurt’ta yaşanan sel ve su baskınında elektrik akımına kapılan Muhammet Şahin hayatını kaybetmişti.

CEVAP VER

Yorumunuz girin
Lütfen adınızı buraya yazın